// //

Na co zwrócić uwagę przy zakupie działalności?

Własna działalność gospodarcza posiada mnóstwo zalet oraz niesie właścicielowi szereg korzyści. Jako firma oferująca gotowe spółki na sprzedaż zajmujemy się wszystkimi formalnościami i dajemy Ci możliwość rozpoczęcia działalności w bardzo krótkim czasie.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem działalności gospodarczej i przeglądasz różne oferty, to warto sprawdzić na co zwrócić uwagę przy zakupie działalności. W ten sposób jeszcze lepiej zadbasz o bezpieczeństwo swoich finansów. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych kwestii, które należy dokładnie przeanalizować jeśli rozważasz taki zakup.

  • Bardzo ważne jest sprawdzenie czy wybrana przez Ciebie spółki na sprzedaż dysponują oświadczeniem notarialnym dotyczącym braku zobowiązań finansowych.
    Jeśli je posiadają, to nie musisz się obawiać, natomiast jeśli takiego oświadczenia nie ma, to prawdopodobnie działalności te posiadają jakieś długi, którymi możesz zostać obciążony po zakupie. Nasza firma oferuje jedynie sprzedaż spółek z oświadczeniem, dzięki czemu ich zakup jest bezpieczny.
  • Jeśli planujesz prowadzić działalność usługową lub sprzedaż towaru warto kupić działalność, która była już płatnikiem VAT. Jeśli tego nie zrobisz, to będziesz musiał samodzielnie ją zarejestrować w VAT, a jest to bardzo czasochłonne. W związku z tym czas rozpoczęcia prowadzenia Twojej działalności może znacznie się wydłużyć.
  • Zastanów się czy na rozwinięcie zakupionej działalności potrzebna Ci będzie pożyczka. Jeśli tak, to warto wybrać gotowe spółki z dłuższym stażem i wyższym kapitałem. W ten sposób łatwiej Ci będzie uzyskać kredyt od banku.
  • Upewnij się, że wybrana przez Ciebie działalność została sprawdzona przez firmę w Krajowym Rejestrze Długów, Biurze Informacji Kredytowej i wszystkich innych rejestrach, w których mogą znaleźć się zadłużone działalności. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jej zakup nie obciąży Cię dodatkowymi kosztami.

Prowadzona przez nas sprzedaż spółek sprawdza znajdujące się w naszej ofercie działalności. Dzięki czemu możesz mieć pewność, że taki zakup jest bezpieczny i nie wiąże się z ryzykiem. Jednak mimo to warto wiedzieć na co warto zwrócić uwagę.