// //

Czym jest spółka z o.o.?

To powszechnie znana forma jaką praktykuje wiele firm. Jednak niewiele osób wie coś więcej na temat spółki z o.o poza tym, że jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Nasza firma sprzedaje gotowe spółki z o.o. dlatego jeśli interesuje Cię zakup warto zapoznać się z tym, jak przebiega proces sprzedaży.

Jak to wygląda w praktyce?

Warto zacząć od tego, że funkcjonowanie takiej działalności uregulowane jest przez Kodeks spółek handlowych, do którego przepisów właściciel musi się dostosować. Taką działalność może utworzyć jedna osoba lub kilka, które zostają wspólnikami. Natomiast jeśli chodzi o zobowiązania, to odpowiedzialna za nie jest spółka wraz z kapitałem zakładowym wniesionym przez wspólników.

Tego typu spółka należy do kapitałowych czyli takich, które posiadają osobowość prawną. W jej działalności najistotniejszy jest kapitał zakładowy czyli wkład pieniężny wspólników, który wpłacają oni podczas tworzenia takiej działalności. Obecnie wysokość tej kwoty została znacznie obniżona i wynosi 5000 złotych, przez to wzrasta popularność takiego sposobu prowadzenia działalności.

Korzyści

Ogromną zaletą prowadzenia tego typu działalności gospodarczej jest to, że odpowiedzialność finansowa założyciela oraz wspólników jest ograniczona. Oznacza to, że odpowiadają oni tylko do wysokości kapitału, który został przez nich wniesiony podczas tworzenia działalności.

Dużą zaletą jest także ograniczenie wizyt w urzędach i wiążącego się z nimi stresu. Polska rzeczywistość kolejek oraz wypełniania setek druków i wzorów nie ułatwia rozpoczynania czy przekształcania działalności prawnej. By więc nie pozwolić biurokracji na ograniczanie rozwoju przedsiębiorstwa, warto skorzystać z legalnych możliwości skrócenia formalności.

Kolejną zaletą jest to, że warunkiem powstania nie musi być utworzenie działalności gospodarczej, ponieważ może być to również każdy inny rodzaj działalności. Jednak musi być ona dopuszczona przez prawo.

Co więcej jej utworzenie ma miejsce w momencie, gdy podpisana zostanie umowa. Jednak, aby była ona ważna i zgodna z prawek musi zawierać kilka podstawowych elementów takich, jak: kompletne dane teleadresowe, pełna nazwa działalności, wartość kapitału, liczbę wspólników, a także przedmiot działalności.

Naszym klientom oferujemy gotowe spółki na sprzedaż oraz zakładanie nowych przez internet. Te w wersji gotowej na sprzedaż doskonale sprawdzą się jeśli zależy Ci na szybkim rozpoczęciu działalności, ponieważ możesz rozpocząć ją praktycznie od razu. Gotowe spółki niosą ze sobą wiele korzyści:

  • Oszczędność czasu: decydując się na zakup gotowej działalności, nie tracisz czasu na wypełnianiu pism, nie musisz czekać kilku godzin w kolejce w urzędzie. Co więcej robiąc to wszystko samodzielnie możesz popełnić błąd, który dodatkowo wydłuży okres oczekiwania
  • Ograniczenie stresu: już nie musisz się martwić natłokiem spraw, które należy załatwić w urzędzie, ani stresować się że zapomnisz o jakimś dokumencie.
  • Znajomość kosztów: kupując gotową działalność masz pewność, że wszystkie wcześniejsze kwestie finansowe zostały uregulowane. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musisz obawiać się o spłatę zadłużenie zostawionego przez poprzednika.
  • Dodatkowe korzyści: ogromną zaletą jest to, że nie odpowiadasz swoim majątkiem za ponoszone przez firmę koszty. Co więcej zakup gotowej działalności pozwala Ci na udział w przetargach, a także umożliwia ubieganie się o dotacje europejskie.

Spółki na sprzedaż to doskonały sposób na szybkie, ale i bezpieczne rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności. Jednak należy pamiętać, że jeśli chcemy dokonać takiego zakupu trzeba wypełnić kilka warunków.

Przede wszystkim trzeba podać nazwę działalności oraz zakres jaki będzie ona obejmowała, a także podział udziałów między wspólników oraz skład zarządu. Na podstawie tych danych nasi pracownicy mogą przygotować odpowiednią umowę sprzedaży. Następnie ma miejsce oficjalne podpisanie umowy przez obie ze stron pod nadzorem notariusza i od tego momentu umowa zaczyna obowiązywać.

To jednak jeszcze nie koniec formalności, ponieważ po podpisaniu umowy sprzedaży nowy właściciel zobowiązany jest wprowadzić zmiany dotyczące działalności w KRS. Jednak nasi klienci nie muszą się martwić, ponieważ pomożemy im wnieść prośbę o wprowadzenie zmian. Taki proces trwa około dwóch tygodni, jednak nie przeszkadza on w normalnym prowadzeniu oraz działaniu spółki, dlatego nie musisz się obawiać decydując się na zakup naszych działalności na sprzedaż.