+48 22 226 00 00, +48 720 920 000 biuro@dostepnespolki.pl

Wirtualne biuro

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej niesie ze sobą wiele wyzwań, a także koszty. Jednym z pierwszych, podstawowych wydatków jest wynajem powierzchni biurowej. Jednak co w przypadku, gdy masz jednoosobową działalność gospodarczą? Możesz oczywiście pracować przy biurku na laptopie, we własnym atelier lub domowym gabinecie. Jednak musisz się liczyć z tym, że Twój prywatny adres stanie się także adresem do korespondencji. Wiele osób wówczas decyduje się na wirtualne biura.

Czym są wirtualne biura?

Niektórzy pod tym pojęciem rozumieją wyłącznie udostępnianie adresu, pod którym zarejestrować można firmę. Obecnie jest to znacznie szersza usługa, która koncentruje się na outsourcingu obsługi biurowej bez obecności fizycznej w danym miejscu. Korzystając z naszej oferty, klient otrzymuje siedzibę w prestiżowej lokalizacji, obsługę sekretarską oraz księgową, która umożliwia skupienie pełnej uwagi i energii na działalności biznesowej przedsiębiorstwa. Klient koncentruje się na rozwijaniu biznesu, a my zajmujemy się bieżącymi sprawami jak poczta, maile, telefony, wsparcie księgowe, itp. Zapewniamy również wynajem profesjonalnych sal konferencyjnych, które rozwiążą problem braku miejsca na spotkanie z ważnym klientem biznesowym czy też przeprowadzenie prezentacji bądź szkolenia.

Możemy zaoferować wirtualne adresy w prestiżowych lokalizacjach Warszawy, jak też innych regionach Polski – w zależności od potrzeb i upodobań klientów. Współpracujemy z przedsiębiorstwami udostępniającymi adresy dla spółek i odpowiednio przygotowujemy same spółki do zmiany adresu. To tutaj będzie przychodzić wszelkiego rodzaju korespondencja firmy – zadbamy o jej odbiór oraz regularne przekazywanie jej właścicielowi firmy zarówno drogą tradycyjną, jak i elektroniczną. Proponujemy także opcję pozostawienia spółki pod dotychczasowym adresem w Warszawie – nasz zespół zapewni pełną obsługę spraw administracyjnych.

Wirtualne biuro to kompleksowa obsługa firmy klienta. To odciążenie przedsiębiorcy w takich kwestiach jak regulowanie spraw biurowych i organizacyjnych. Bez konieczności zajmowania się nimi osobiście czy też zatrudniania dodatkowego personelu do obsługi spraw bieżących. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne wśród freelancerów oraz właścicieli małych firm, młodych przedsiębiorców, a także fundacji czy stowarzyszeń i dla każdego, kto nie ma możliwości i funduszy, by wynająć tradycyjny lokal na biura, a nie chce rejestrować działalności pod swoim prywatnym adresem. Zapewniamy, że wirtualne biuro jest w pełni legalne!

Jak obniżyć koszty prowadzenia firmy?

Prowadząc działalność gospodarczą, nie da się uniknąć kosztów. Podatki, czynsz, opłaty eksploatacyjne i inne wpisane są w prowadzenie firmy. Warto jednak dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz wydatki i zająć się optymalizacją kosztów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych bądź jednoosobowych firm, które niedawno rozpoczęły działalność i nie zaczęły jeszcze przynosić spodziewanych zysków. Sposobem na obniżenie kosztów prowadzenia firmy w takim przypadku jest wynajem wirtualnego biura.

Wirtualne biuro to przede wszystkim niskie koszty utrzymania. Klient może liczyć na adres w prestiżowej lokalizacji za stosunkowo niewielkie pieniądze. W zależności od wybranego pakietu może to być kilkadziesiąt bądź kilkaset złotych na miesiąc, gdzie w przypadku stacjonarnego biura sam czynsz miesięczny wyniósłby kilka tysięcy złotych, nie licząc opłat za media oraz wynagrodzenia dla pracowników. W wirtualnym biurze wszystko mieści się w jednej, stałej opłacie abonamentowej (wynajem + obsługa bieżących spraw administracyjnych). To również możliwość atrakcyjnego wynajmu profesjonalnej sali konferencyjnej rozliczanego godzinowo w zależności od potrzeby.

Rejestrując firmę pod własnym adresem prywatnym, może pojawić się problem z wliczeniem poniesionych wydatków (np. za media, wyposażenie, czynsz, itp.) do kosztów uzyskania przychodu. Jeśli jest to bowiem także przestrzeń użytkowana w celach prywatnych, nie można skorzystać z tej formy obniżenia naliczonego podatku dochodowego. Co innego w przypadku wynajmu biura wirtualnego – w tej sytuacji całość wydatków można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Zalety wirtualnego biura

Proponowane przez nas rozwiązanie stanowi ciekawą alternatywę dla wynajmu stacjonarnego biura dla prowadzonej działalności gospodarczej. To szereg korzyści, szczególnie dla właścicieli małych bądź jednoosobowych firm, którzy nie potrzebują przestrzeni dla pracowników czy na spotkania z klientami, a jedynie prestiżowego adresu i pomocy przy obsłudze spraw organizacyjnych związanych z bieżącą działalnością firmy.

Optymalizacja kosztów

Wirtualne biuro to przede wszystkim niskie koszty – znacznie niższe niż w przypadku wynajmu stacjonarnego lokalu. To stała opłata abonamentowa uzależniona od wybranego zakresu usług dodatkowych. Co więcej, poniesione wydatki na taki wynajem można wpisać do kosztów uzyskania przychodu. Nie byłoby to możliwe w przypadku zarejestrowania działalności na przykład w mieszkaniu, z którego korzystamy na co dzień także w celach prywatnych.

Prestiżowy adres

Dobra lokalizacja firmy wpływa na jej pozytywny wizerunek wśród klientów, jak i kontrahentów. Siedziba w eleganckim budynku w centrum dużego miasta może zmienić podejście do firmy oraz sprawić, że będzie ona postrzegana jako rzetelna i profesjonalna.

Profesjonalna obsługa

Wirtualne biuro w Warszawie to nie tylko prestiżowa lokalizacja. To także rzetelna obsługa, która zajmie się bieżącymi sprawami jak na przykład odbieranie i przekazywanie korespondencji, obsługa skrzynki mailowej, odbieranie telefonów, a także wsparcie księgowe. To również profesjonalna obsługa spotkania z klientem biznesowym w wynajętej sali konferencyjnej. Przedsiębiorca nie musi się martwić o braki kadrowe związane między innymi z chorobą czy urlopem pracownika – w przypadku wirtualnego biura zastępstwo organizowane jest natychmiastowo i nie ma ryzyka wystąpienia przerwy w realizacji usługi.

Oszczędność czasu

Wynajem wirtualnego biura połączony jest często z outsourcingiem administracyjnym. A to oznacza ogromne odciążenie przedsiębiorcy, który może w całości poświęcić się rozwojowi swojego biznesu. To pracownicy wirtualnego biura zajmują się odbieraniem poczty (tradycyjnej, jak i elektronicznej), a także odbieraniem telefonu stacjonarnego i faksu.

Elastyczność

Wirtualne biuro w Warszawie to niezwykle elastyczne rozwiązanie. Warunki wynajmu, jak i zakres świadczonych usług ustalane są indywidualnie pod konkretne potrzeby i oczekiwania danego klienta. Klient może wykonywać swoją pracę w dowolnym miejscu, a sprawami organizacyjnymi oraz bieżącą korespondencją zajmie się profesjonalna obsługa. W razie potrzeby spotkania biznesowego czy też szkolenia można skorzystać z profesjonalnej sali konferencyjnej (wynajem rozliczany wyłącznie za czas, przez który sala była użytkowana – wynajem na godziny).

Dla kogo są wirtualne biura?

  • freelancerów, którzy chcą zwiększyć wiarygodność swojego biznesu,
  • rozpoczynających firm, pragnących zbudować pozytywny i prestiżowych wizerunek,
  • przedsiębiorców z niewielkim kapitałem początkowym, których nie stać na wynajem powierzchni biurowej w prestiżowej lokalizacji,
  • firm, poszukujących profesjonalnej obsługi biurowej.
Zapraszamy do kontaktu

Przykładowe oferty usług wirtualnego biura

Pakiet Biuro
Roczny abonament 708 zł netto (59 zł / miesiąc)
Adres do rejestracji firmy
Możliwość umieszczenia adresu na materiałach firmowych
Odbiór korespondencji
Informowanie o odebranie korespondencji
Rejestr korespondencji przychodzącej, dostęp do recepcji w godzinach pracy biura
Wynajem sal konferencyjnych 30zł/h
-
Pakiet Biuro +
Roczny abonament 948 zł netto (79 zł / miesiąc)
Adres do rejestracji firmy
Możliwość umieszczenia adresu na materiałach firmowych
Odbiór korespondencji
Informowanie o odebranie korespondencji
Rejestr korespondencji przychodzącej, dostęp do recepcji w godzinach pracy biura
Wynajem sal konferencyjnych 30zł/h
Skanowanie korespondencji i wysyłanie na adres e-mail
Dostępne Spółki | ul. Złota 7 lok. 2, 00-019 Warszawa, woj. mazowieckie
© 2018 dostepnespolki.pl